Tragedie fără margini la FCSB! S-a întâmplat înainte de meciul cu West Ham. A fost răpus de o boală cruntă

Este doliu la FCSB după ce unul dintre cei mai vechi membri ai Peluzei Nord s-a stins din viață înainte de meciul cu West Ham United, din grupele UEFA Conference League.

Mai precis, este vorba despre Bogdan „Bassa” Bercan, cel care suferea de scleroză laterală amiotrofică. Din păcate, boala este una incurabilă, iar bărbatul a decedat la vârsta de 37 de ani.

Managerul general al FCSB, Mihai Stoica, a publicat pe rețelele de socializare un mesaj prin care își exprimă regretul față de acest eveniment tragic, precizând, totodată, că acesta a fost un om de excepție.

„Vei rămâne alături de noi mereu, om și stelist de excepție! Rămas bun, Bassa!”, notează Mihai Stoica pe Facebook.

Jucătorii FCSB au purtat banderole negre pe braț

Înainte de meciul cu West Ham United a avut loc un moment de reculegere, în timp ce pe Arena Națională a apărut o fotografie cu regretatul fan.

Mai mult decât atât, jucătorii FCSB au purtat banderole negre pe braț, în memoria suporterului decedat.

Peluza Nord a postat și un mesaj în care a fost inclus un cântec de galerie care a fost dedicat regretatului suporter.

„Odihnește-te în pace Bassa / Dar va veni și clipa când eu nu voi mai fi / Când roșu și albastru pe cer se vor uni / Iar eu, echipa mea, de sus te voi privi / Căci chiar și după moarte nu te voi părăsi!”, sunt versurile cântecului respectiv.

FCSB a pierdut meciul cu West Ham United

FCSB a suferit o altă umilință, după ce a fost învinsă cu 3-0 pe Arena Națională de către West Ham United. Două goluri au fost marcate de Fornals în minutul 40 și minutul 65, iar cel de-al treilea gol reprezintă, de fapt, un autogol dat de către Dawa în minutul 56.

În cadrul meciului au fost acordate trei cartonașe galbene, toate pentru membrii echipei adverse, în timp ce arbitrii au fost toți din Germania.

Clasamentul final al Grupei B este condus de către West Ham United, cu 18 puncte, în timp ce e locul doi se află Anderlecht cu 8 puncte. Echipa Silkeborg se află pe locul 3, cu 6 puncte, în timp ce FSCB se află pe locul patru cu 2 puncte.