FINAL DE MECI! FCSB a învins cu scorul de 3-0

Vicecampioana devine lider după victoria din Ghencea.

În repriza a doua, gazdele au mai avut ocazii, cea mai mare în minutul 90+4 când Compagno a trimis pe lângă poartă, dar nu au mai forţat, iar craiovenii nu au reuşit să pună în pericol poarta lui Târnovanu. S-a încheiat 3-0 pentru FCSB, care, cu 18 puncte, revine în fruntea clasamentului Superligii.

Schimbări la pauză în echipa lui Reghecampf: Houri a intrat în locul lui Zajkov, Vlădoiu i-a luat locul lui Ndong, iar Mateiu a intrat în locul lui Alexandru Crețu.

fcsb
SURSA FOTO: Capital

Min. 45: Darius Olaru înscrie din nou în poarta lui Laurențiu Popescu.

Min. 21: GOOOOL FCSB! Radunovic marchează după pasa lui Băluță.

FCSB-Universitatea Craiova

Min. 13: GOOOOL! Tavi Popescu a reușit o pasă frumoasă pentru Olaru, cu exteriorul, iar căpitanul de la FCSB a marcat primul gol din acest meci.

Echipele de start:

FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Ovidiu Popescu, Șut, Olaru – Băluță, Compagno, Octavian Popescu
Rezerve: Udrea – Panțîru, Haruț, Miculescu, Gogescu, Lixandru, Toma, Radaslavescu, Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

Universitatea Craiova: Popescu – Nchama, Zajkov, Badelj, Bancu – Kurtic, Screciu – Crețu, Baiaram, Mitriță – Ivan
Rezerve: Lazar – Melo Da Silva, Mateiu, Căpățînă, Houri, Vlădoiu, Danciu, Ișfan, Koljic
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Meme Stoica a anunțat un nou transfer important la FCSB

Chiar înaintea meciului, Meme Stoica a anunțat un nou transfer important la FCSB. Este vorba despre Ionuț Panțîru.

„Suntem aproape să-l dublăm pe Radunovic. Vine când semnează. Avem încredere în Risto, dar ce se întâmplă când se accidentează Risto? Mai e Panţîru, dar care încă nu e, mai are de tras”, a declarat Meme Stoica, potrivit Orange Sport.