LIVE SCOR Lyon – Bayern Munchen. Semifinale Champions League. Miercuri se află ultima finalistă

LIVE SCORE: 0 – 3

Lewandowski R înscrie la finalul celei de-a doua reprize, al treilea gol al lui Bayern Munchen.

Scor pauză 0-2

0- 2 pentru Bayern în minutul 33, Serge Gnabry (Bayern) trimite balonul în spatele portarului!

Bayern deschide scorul în minutul 18 0-1

Serge Gnabry (Bayern) preia o pasă bună şi bombează balonul de la distanţă medie care se duce în colţul stâng de sus al porţii, oferindu-i şanse nule portarului.

Șansă de aur în minutul 4! Memphis Depay (Lyon) preia o diagonală în careu şi găseşte spaţiu pentru un şut. El reuşeşte un şut imprecis,mingea s-a dus pe lângă bara dreaptă.

VEZI MECIUL LIVE VIDEO AICI

Partida a început!

Olympique Lyon și Bayern Munchen se întâlnesc, joi, de la ora 22:00, în direct la Digi Sport 1, în a doua semifinală din UEFA Champions League din acest an, după ce PSG a învins marți.

Echipele de start:

Olympique Lyon: Lopes – Denayer, Marcelo, Marcal – Dubois, Caqueret, Guimaraes, Aouar, Cornet – Depay, Ekambi
Rezerve: Tătărușanu, Diomande, Andersen, Rafael, Dembele, Traore, Mendes, Reine-Adelaide, Jean Lucas, Tete, Bard, Cherki

Bayern Munchen: Neuer – Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Thiago, Goretzka – Perisic, Muller, Gnabry – Lewandowski
Rezerve: Ulreich, Hoffmann, Odriozola, Sule, Pavard, Javi Martinez, Coutinho, Cuisance, Hernandez, Tolisso, Coman, Zirkzee

PSG a trecut fără probleme de RB Leipzig, scor 3-0, astfel că și-a ocupat locul în marea finală. Lyon și Bayern se luptă pentru al doilea bilet în ultimul act. Am putea avea pentru prima oară în istorie o finală 100% franceză.

Bayern vine după acel zdrobitor 8-2 în fața Barcelonei, în timp ce Lyon a produs surpriza sferturilor și a eliminat Manchester City. Bayern Munchen este singura echipă care în acest sezon a câștigat toate meciurile disputate în UEFA Champions League.

Echipele probabile:

Lyon: Lopes – Marcelo, Denayer, Marcal – Dubois, Caqueret, Guimaraes, Aouar, Cornet – Ekambi, Memphis

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Thiago – Gnabry, Muller, Coman – Lewandowski

Lyon a învins ultima oară Bayern în 2003, în grupele UCL, când Juninho și Elber marcau golurile victoriei. Ultimul duel direct a avut loc în 2010 și a fost câștigat de Bayern, scor 3-0.

Meciul Olympique Lyon – Bayern Munchen va fi pe Digi Sport 1 şi pe site-ul digisport.ro pentru abonaţii RCS-RDS. De asemenea, partida poate fi urmărită pe telefonul mobil sau pe tabletă în aplicaţia Digi Online.