Meci nebun pentru Halep la Turneul Campioanelor! Ce a făcut cu Svitolina

Meci nebun pentru Simona Halep la Turneul Campioanelor. După victoria entuziasmantă cu Bianca Andreescu, campioana noastră a avut parte de o nouă partidă șoc împotriva campioanei de anul trecut, Elina Svitolina.

Meci fabulos între Simona Halep și ucraineanca Elina Svitolina la turneul de la Shenzhen. Cele două au mers cap la cap în primul set, într-o dispută extrem de echilibrată. Mai întâi, Svitolina a luat un break, dar Simona a venit mereu din urmă pentru că Svitolina a servit prima. Când toată lumea se aștepta ca runda să se decidă în tie break, campioana de anul trecut a dat lovitura. A luat breakul și primul set cu 7-5.

Și setul secund a fost extrem de echilibrat și extrem de dur. Halep și-a pierdut însă serviciul la 4-3, dar și al doilea set cu 3-6 și meciul.

Ambele au reușit să se impună în primele meciuri de la Shenzhen în Grupa Mov. Svitolina a câștigat în minimum de seturi, 7-6, 6-4 cu Karolina Pliskova, iar Halep 3-6, 7-6, 6-3 cu Bianca Andreescu.