Tata Nano, cea mai ieftină maşină din lume, nu se mai vinde atât de bine. Dacă în prima lună de comercializare indienii au vândut 9.000 de unităţi, luna trecută aceştia nu au mai comercializat decat 509 automobile.
Indienii au lansat primul spot publicitar cu Nano zilele trecute, sperând să atragă noi clienţi. În India, modelul de bază Tata Nano are un preţ de 2.300 de euro, maşina neavând ABS, servodirecţie sau airbaguri.
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/yKUL42nRRVo?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/yKUL42nRRVo?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
Prima reclamă cu Tata Nano, cea mai ieftină maşină din lume
20 decembrie 2010, 15:13
Ultima modificare în 20 decembrie 2010, 17:13
Tata Motors nu vinde atât de multe maşini pe cât estima la anunţarea Nano, cea mai ieftină maşină din lume, iar indienii au fost nevoiţi să facă un spot publicitar cu micuţul model.
Etichete:
Publicat in categoriile: Știri de ultimă oră
Ne puteți urmări pe Facebook, Telegram sau pe Google News
Publicat in categoriile: Știri de ultimă oră
Ne puteți urmări pe Facebook, Telegram sau pe Google News
Pentru comentarii sau drept la replică, ne puteți contacta pe pagina noastră de Facebook