Rezultate Liga Campionilor. Surpriză în Champions League! Miercuri seară, pe 8 noiembrie, echipa daneză FC Copenhaga a învins gruparea engleză Manchester United, pe teren propriu, cu scorul de 4-3.

Rezultate Liga Campionilor. FC Copenhaga a învins Manchester United cu 4-3

Meciul s-a disputat pe Parken, la Cophenhaga. Rasmus Hojlund a deschis scorul pentru Manchester United în minutul 3. Tot el a înscris și al doilea gol în minutul 28. În minutul 42 însă, Rashford a fost eliminat de către arbitrul lituanian Donatas Rumsas, după intervenția sa la Jelert.

În minutul 45, Ankersen a centrat, Diogo Goncalves a recentrat şi internaţionalul norvegian Mohamed Elyounoussi a înscris. În al șaptelea minut de prelungire, Maguire a comis un henţ în careu, iar Diogo Goncalves a egalat, transformând lovitura de pedeapsă. După o primă repriză care a durat 58 de minute, fiind prelungită cu 13 minute, scorul a fost 2-2.

După pauză, Manchester United a preluat conducerea, după un alt penalti, dictat în urma unui henţ în careu al lui Lerager. După golul marcat de Bruno Fernandes, reacția danezilor a venit pe final de meci. În minutul 83, Lerager a egalat, iar Roony Bardghji, puştiul minune suedez de numai 17 ani, a adus victoria în minutul 87.

Real Madrid și Bayern München s-au calificat pentru primăvara europeană

Rezultate Liga Campionilor. Tot miercuri, Real Madrid a învins, pe teren propriu, formaţia portugheză Sporting Braga, cu scorul de 3-0, calificându-se astfel pentru primăvara europeană.

În minutul 6, portarul Lunin a fost îngerul păzitor al madrilenilor, apărând un penalti executat de Alvaro Djalo. Așadar, Real Madrid s-a calificat pentru primăvara Ligii Campionilor, conducând cu 12 puncte în grupa C.

Și Bayern München s-a calificat în primăvara europeană, după ce a învins Galatasaray cu scorul de 2-1. Ambele goluri au fost marcate de către Harry Kane. După patru meciuri în grupa A, și Bavarezii au acumulat 12 puncte.

• Grupa D: Salzburg – Inter Milano 0-1 (Lautaro Martinez 85 penalti);
  • Grupa D: Real Sociedad – Benfica Lisabona 3-1 (Merino 6, Oyarzabal 11, Barrenetxea 21 / Rafa Silva 49).