Simona Halep are probleme GRAVE! Românca trece prin chinuri groaznice

Simona Halep a avut probleme grave pe terenul de tenis. Românca a cerut intervenția medicului chiar în timpul jocului. Numărul unu mondial a fost de nerecunoscut în primul set cu Cibulkova, în turul secund de la Wuhan.

Simona Halep a acuzat probleme în timpul partidei cu Dominika Cibulkova, de la Wuhan. La 5-0 pentru slovacă, marea noastră campioană a cerut intervenția fizioterapeutului.

Dacă inițial problemele au fost la spate, în setul secund românca a acuzat probleme la piciorul stâng.

Halep a fost de nerecunoscut în primul set cu Cibulkova, în turul secund de la Wuhan. Simo a greșit în special cu dreapta, având 5 erori neforțate după ceva mai mult de două game-uri.

Totuși, evoluția neconvingătoare își găsește explicații în accidentarea avută la spate. Constănțeanca s-a resimțit la un antrenament, duminică, și chiar spusese că prezența în competiție e sub semnul întrebării.

Simona a dorit însă să respecte turneul și a sperat că se va recupera. Nu și-a revenit în totalitate, iar la 5-0 în primul set pentru adversară a avut nevoie de îngrijiri medicale.

„Nu ştiu ce s-a întâmplat. Au fost 24 de ore dificile, sper să fiu pregătită mâine”, a declarat Halep luni. Ea a revenit pe teren după o pauză de mai bine de o lună.

În cele din urmă, Simona a continuat, după ce a primit de la doctor și o pastilă pentru dureri, scrie digisport.ro.